Nagy engedményt tettek a britek a Brexit-vitában, de még mindig kérdéses, lesz-e megállapodás
Titkos telefonbeszélgetés a sokadik utolsó határidő – ezúttal szerda – előtt.
Titkos telefonbeszélgetés a sokadik utolsó határidő – ezúttal szerda – előtt.
Jó hangulatban várják a felek a Brexitet.
Élelmiszerhiány és áremelés jöhet, ha január elsejétől Nagy-Britannia a Világkereskedelmi Szervezet szabályai szerint kezd el kereskedni az Európai Unióval. Erre hívta fel a figyelmet a Tesco főnöke, akit a kormány pánikkeltéssel vádolt Londonban.
Nem jönne jól egy megállapodás nélküli kilépés, pláne, hogy a járvány miatt a britek így is az elmúlt 300 év legsúlyosabb válságával néznek szembe.
A belső piaci törvény miatt Brüsszel eljárást indított, egyes vélemények szerint viszont lehet, hogy csak tárgyalási taktika volt a benyújtása is.
Minden nappal csökken az esélye annak, hogy a britek rendezett körülmények között hagyják el az uniót. Ha nem lesz megállapodás, akkor olyan szabályok lépnek életbe, amelyek sokkal bonyolultabbá és drágábbá teszik az EU és Nagy-Britannia kapcsolatát. Tulajdonképpen mindenki rosszul jár, kivéve pár bruges-i halászt.
Szűk négy hónappal a határidő előtt elmérgesedett a viszony a tárgyalófelek között.
Sem a tárgyalások, sem a vámosok felvétele nem halad a várt ütemben.
Boris Johnson közölte: nem hajlandó halasztást kérni, pedig egy másik törvény erre kényszeríti. Kérdés, ki nyer: a parlament vagy a kormány.
Elég kicsi az esélye a megállapodásnak, de az is kérdés, ebben az esetben tartható-e a jelenlegi menetrend.
A királynő beszédével megkezdődött az új ülésszak a brit parlamentben. A fő cél továbbra is a Brexit megvalósítása, ám az azonban távolról sem II. Erzsébettől függ, hogyan és mikor történhet meg.
Az uniós országok jóváhagyták a folytatást, az egyelőre nem világos, milyen felajánlást tett Boris Johnson brit miniszterelnök ennek érdekében.